Individualizovaná mikrobiomová kosmetika - ESSENS Le Caractère

Individualizovaná mikrobiomová kosmetika se připravuje zcela na míru pro každého člověka. Obsahuje ´koktejl´ probiotických bakterií, který je navržený s ohledem na stav a kondici kožního mikrobiomu pro každého klienta, a to zcela individuálně. Personalizovaná (individualizovaná) mikrobiomová kosmetika tedy doplňuje chybějící probiotické mikroorganismy a přispívá tak k udržení mladistvého a zdravého vzhledu pokožky. Příznivý efekt vybraných probiotik je podpořen dalšími kvalitními složkami (za studena lisované oleje, přírodní extrakty), jež tvoří základ krému.
 
Na základě zakoupené odběrové sady vám provedeme zcela unikátní analýzu kožního mikrobiomu. A dle laboratorních výsledků vám vytvoříme 3měsíční kúru individualizované pleťové kosmetiky, která vám pomůže zpomalit proces stárnutí, zajistit její regeneraci a pomůže s kožními potížemi.

Jak to funguje?

 
 

 
 
 

Kožní mikrobiom


 

Ač se to zdá neuvěřitelné, kůže představuje největší orgán lidského těla a skládá se ze tří vrstev: pokožka, škára a podkožní vazivo. Povrch pokožky je přibližně 2 m2 a jeho hlavní funkcí je společně s mikroorganismy, které se zde nacházejí, ochrana našeho těla před negativními vlivy vnějšího prostředí. Jedná se zejména o klimatické změny, působení chemikálií, bakterií, virů, plísní nebo slunečního UV záření. Kromě ochranné funkce zastává kožní mikrobiom i funkci termoregulační, imunologickou, metabolickou a sekreční.
Pro zdraví pokožky, její pružnost, pevnost a mladistvý vzhled je zcela zásadní mikrobiální osídlení pokožky, tzv. kožní mikrobiom. Kožní mikrobiom je souhrnné označení pro veškeré mikroorganismy (respektive jejich geny), které se nacházejí na pokožce. Pro každého člověka je zcela unikátní. Díky tomu má každý z nás jedinečný mikrobiální make-up. Kožní mikrobiom představuje druhou největší populaci bakterií a jiných mikroorganismů hned po mikrobiomu střevním. Hustota bakteriálního osídlení kůže je více než jeden milión bakterií na 1 cm2. Mezi zcela klíčové a dominantní bakteriální rody patří Cutibacterium (dříve Propionibacterium), Staphylococcus a Streptococcus, které zároveň určují zdraví a stav pokožky.

Analýza kožního mikrobiomu

Členská cena 1 850.00 Kč
Katalogová cena 2 200.00 Kč
Body 0
CashBack 0,00 Kč
Správné mikrobiální složení kůže společně s dostatkem živin a optimální hydratací vytváří primární ochrannou bariéru, která chrání pokožku před působením nebezpečných patogenů. Útok patogenů, zejména nepřátelských bakterií, pak způsobuje dermální problémy, jakými jsou akné, ekzémy a dermatitidy. Dále dochází k vysušování nebo předčasnému stárnutí kůže.
 
Zanedbaný kožní mikrobiom má však přesah i do dalších oblastní lidského zdraví. Nejedná se jen o onemocnění pokožky typu akné, atopická dermatitida, ekzémy, psoriáza, ale také například o záněty meziobratlových plotének, nebo fibrózy prsu u žen s prsními implantáty.
 
* Nejnovější vědecké studie poukazují také na možnost spojení kožního mikrobiomu se ztrátou vlasů (alopecie).
 

Zdravý kožní mikrobiom udržuje přirozenou pružnost a hydrataci pokožky. Zcela zásadně přispívá k udržení optimálního pH kůže a jejího mladického vzhledu. Přátelské kožní bakterie obnovují ochrannou kožní bariéru, udržují správnou kožní imunitu a zabraňují množení patogenních bakterií, které mohou způsobit zánět, poškození a zrychlené stárnutí kůže včetně ztráty její pružnosti. Vyvážený kožní mikrobiom působí proti stárnutí pokožky.

 

Kožní imunitní systém


 

Kožní imunitní systém je svou organizací a důležitosti podobný imunitnímu systému střeva. Správné fungování kožní imunity je zcela zásadně závislé na kožním mikrobiomu, který umožňuje rovnováhu mezi protizánětlivým a prozánětlivým systémem. Zvýšená aktivita prozánětlivých látek způsobuje kožní onemocnění typu psoriáza, atopický ekzém nebo kontaktní dermatitida.
Analýza kožního mikrobiomu a jeho cílené ovlivňování představuje nejmodernější a zcela unikátní přístup v péči o pokožku na nejvyšší úrovni.

 

Jaké bakterie z kožního mikrobiomu sledujeme?


 

Zaměřujeme se na bakterie, které jsou prokazatelně spojené s kondicí pokožky. Při jejich analýze můžeme zjistit náchylnost k některým dermálním potížím, popř. souvislost se stávajícími problémy na pokožce.
Staphylococcus epidermidis – tato přátelská kožní bakterie má schopnost stimulovat dermální buňky ke tvorbě antimikrobiálních peptidů (například β-defenzinů proti S. aureus). Díky tomu udržuje rovnováhu kožního mikrobiomu. Některé metabolity této bakterie potlačují nekontrolované zánětlivé reakce a pozitivně se uplatňují při hojení ran.
Cutibacterium acnes (dříve označovaná Propionibacterium acnes) – jedná se o bakterii, která tvoří přirozenou součást kožního mikrobiomu. Nicméně, pokud se její populace nekontrolovaně zvýší, stoupá i riziko vzniku akné a lézí na pokožce. Tato bakterie produkuje proteázy (uvolňují aminokyseliny z kožních proteinů) a lipázy (degradují lipidy kožního mazu).
Cutibacterium acnes se vyskytuje v oblastech bohatých na kožní maz, jako je pokožka hlavy, obličej, hrudník a záda. Množství C. acnes se mění s věkem. Jen zřídka se vyskytuje na kůži dětí, ale v době dospívání a dospělosti se jeho zastoupení zvyšuje a po 50. roce života opět klesá.
Staphylococcus aureus – tato bakterie představuje pro naši pokožku rizikový faktor. Využívá případné oslabení kůže ve svůj prospěch a může vyvolávat zánětlivé procesy. Zvýšený počet S. aureus je spojený s vyšším rizikem výskytu nejen akné, ale zejména atopické dermatitidy a ekzematózních stavů. Některé typy S. aureus mohou pokožku výrazně narušit, unavit a zrychlit její stárnutí.

 

Analýza kožního mikrobiomu


 
Analýza kožního mikrobiomu je zcela nový unikátní přístup, jak zjistit stav pokožky a cíleně ho ovlivňovat skrze pečlivě vybraná probiotika aplikovaná do kosmetických produktů. Jedná se o jedinečný přístup, který přináší naprostou revoluci v péči o pokožku. Analýza je založena na použití nejmodernějších molekulárně-biologických metodách. Díky tomu lze velice přesně stanovit zastoupení klíčových kožních mikroorganismů, které se zásadním způsobem podílejí na udržení zdravé, hydratované a pružné pokožky.
Zcela revoluční je navazující služba individualizované mikrobiomové kosmetiky. Na základě analýzy kožního mikrobiomu umíme cíleně navrhnout probiotickou kompozici kosmetického krému, který zajistí efektivní péči o ´mikrobiální svět´ pokožky.
 
Individualizovaná mikrobiomová kosmetika se připravuje zcela na míru pro každého člověka. Obsahuje ´koktejl´ probiotických bakterií, který je navržený s ohledem na stav a kondici kožního mikrobiomu pro každého klienta, a to zcela individuálně. Personalizovaná (individualizovaná) mikrobiomová kosmetika tedy doplňuje chybějící probiotické mikroorganismy a přispívá tak k udržení mladistvého a zdravého vzhledu pokožky. Příznivý efekt vybraných probiotik je podpořen dalšími kvalitními složkami (za studena lisované oleje, přírodní extrakty), jež tvoří základ krému.
 

Způsob odběru vzorku kožního mikrobiomu je velice jednoduchý. Návod naleznete v zalogované sekci této webové aplikace.
Výsledek analýzy kožního mikrobiomu obdržíte do 4 týdnů od data doručení vzorku do naší laboratoře. Pokud se rozhodnete pro TOP péči o pokožku pomocí personalizované mikrobiomové kosmetiky s probiotiky, je nutné navíc vyplnit v aplikaci speciální dotazník, který usnadňuje výběr vhodného kosmetického zakladu a současně umožňuje i fortifikaci kosmetiky nejen o kmeny, které v mikrobiomu chybí, ale navíc i o kmeny, které jsou testovány k řešení uvedených potíží.


Jak funguje proces nákupu produktu ESSENS Le Caractère?

Více info

1. Nákup produktu

Produkty ESSENS Le Caractère:

  1. Analýza kožního mikrobiomu
  2. Set personalizované mikrobiomové kosmetiky 
    (4x 50 ml krém – tříměsíční intenzivní kúra)

Pozn: Na počátku celého procesu lze zakoupit pouze Analýzu kožního mikrobiomu. Finální zprávu (analýzu) obdržíte od naší certifikované laboratoře e-mailem a najdete ji také v zalogované části webové aplikace. Jakmile z laboratoře obdržíte výsledky analýzy, bude možné si zakoupit individualizovanou pleťovou kosmetiku vytvořenou zcela pro vás. Vše opět najdete i ve webové aplikaci.
Vše začíná testovací sadou.


2. Testovací sada
První produkt, který vám přijde domů po zakoupení Analýzy kožního mikrobiomu je testovací sada. Ta obsahuje:
  1. testovací zkumavku
  2. kartičku s QR kódem a přístupem do zalogované části webu ESSENS Le Caractère
  3. odpovědní obálka

3. Práce s testovací sadou

Práce s testovací sadou:

  1. načtěte QR kód (nebo zadejte URL) z kartičky
  2. přihlaste se do zalogované části přístupovými kódy z kartičky
  3. zalogovaná část vás provede celým procesem:

* vyplníte dotazník
* odeberte vzorek (dle postupu ve videu)
POZOR, vzorek musí být odebrán ráno, a to před mytím obličeji či nanesením make-upu
* vzorek zabalte do přiložené obálky a odešlete (poštovné vám bude refundováno do e-wallet na základě dokladu


4. Analýza kožního mikrobiomu

O přijetí vzorku do laboratoře budete informováni e-mailem na adresu, kterou vyplníte v dotazníku, tutéž informaci najdete i v zalogované části webové aplikace.
Laboratoř provede analýzu.
Finální zprávu (analýzu) obdržíte e-mailem a najdete v zalogované části webové aplikace.
Dále budete kontaktováni e-mailem s nabídkou k zakoupení setu personalizované mikrobiomové kosmetiky, vše opět uvidíte i v zalogované části webové aplikace.


5. Příprava a výroba kosmetiky

Příprava a expedice kosmetiky proběhne pouze v případě, že dojde k jejímu zaplacení.
Zde je nutné zmínit především to, že od přijetí vzorku po expedici může uplynout doba až 30 dní


6. Kosmetika je odeslána k vám domů

Opět budete informování jak e-mailem, tak i v zalogované části webové aplikace.
Náklady spojené s dopravou k vám domů jsou zcela v režii společnosti ESSENS.


Následná péče

Pár dní před ukončením tříměsíční intenzivní kúry si budete moci zakoupit Analýzu kožního mikrobiomu, abyste viděli, k jakému zlepšení u vás došlo.


Finální produkt - Set personalizované mikrobiomové kosmetiky (4x 50ml krém – tříměsíční intenzivní kúra)

Členská cena 14 100.00 Kč
Katalogová cena 18 000.00 Kč
Body 400
CashBack 2 650 Kč

FAQ

 
 
PODMÍNKY A POUČENÍ O PRÁCI S COOKIES

Na těchto webových stránkách jsou používány cookies, které zabezpečují efektivní uživatelský zážitek a usnadňují prohlížení těchto stránek.

Více o cookies
Přijmout vše

Nezbytná cookies

Nezbytná cookies zabezpečují základní funkce webové stránky jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky. Webová stránky nemohou správně fungovat bez těchto cookies.


Analytická cookies

Analytická cookies jsou využívány k zaznamenání návštěvnosti webových stránek, aby provozovatel mohl lépe porozumět chování návštěvníků.


Marketingová cookies

Marketingová cookies sledují aktivitu uživatelů na webových stránkách. Účelem je zobrazit relevantní a zajímavou reklamu personalizovanou návštěvníkovi, a tím pádem efektivnější inzerci pro provozovatele a inzerenty třetích stran.


Potvrdit moje volby