ESSENS Keto je efektivní a rychlý způsob jak se zbavit přebytečných tuků. Proteinová dieta ESSENS Keto je redukční systém, který umožňuje rychle, efektivně a trvale redukovat hmotnost, zajistí ochranu svalové tkáně a dodá tělu veškeré potřebné látky. Zaroveň skvěle chutná.

ZTRÁTA

VÁHY

ZDRAVÁ

ŽIVOTOSPRÁVA

CHUTNÉ

RECEPTY


Keto dieta nebo také proteinová či bílkovinná dieta je společný název pro efektivní metodu redukce tukové tkáně původně vyvinuté pro klinické použití.
Níže si přečtěte, co proteinová dieta je, jaké jsou její základní principy a pravidla. Jak ketóza funguje, co dodržovat a čeho se vyvarovat. Jaká je kontraindikace jejího nasazení i vedlejší účinky.

 

Historie

Její příběh sahá do USA první poloviny 20. století, kde se v souvislosti se zvyšující se úrovní poválečné společnosti i mírou blahobytu poprvé objevuje výživa a obezita jako významnější lékařský fenomén. I když v té době nebyla obezita vnímána jako problém celospolečenský či civilizační, tak jak je tomu dnes, způsobovali obézní pacienti problém praktický. V mnoha případech nebylo možné přistoupit k operačnímu zákroku u těžce obézních právě z důvodu nadměrného objemu tuku v těle. Tito pacienti byly upoutáni na lůžko, nemohli se tedy věnovat pohybové aktivitě pro redukci tukové tkáně a hledal se dostupný způsob, jak změnou výživy dosáhnout výrazné redukce tukové tkáně. 

Z jiného pohledu se výživě počátkem 20. let věnoval Dr. Russell Morse Wilder, který zkoumal vlivy změny výživy a inzulinu u diabetických pacientů. Právě Dr. Wilder byl pravděpodobně první, kdo ketogenní nebo chcete-li proteinovou dietu poprvé použil k léčebným účelům. 

Za hlavního autora a otce konceptu ketogenní diety však považujeme prof. George L. Blackburna (1936 - 2017), který proces spalování tuků v lidském organismu podrobně a dlouhodobě zkoumal. Dr. Blackburn pojmenoval stav organismu, který se nazývá ketóza, při kterém tělo spaluje především zásobní tukovou tkáň a svalová hmota zůstává zachována. Popsal jak ketózu vyvolat snížením externího přísunu sacharidů a tuků ve stravě na minimum a zároveň zvýšením přísunu bílkovin. Spalováním tukové tkáně se tvoří tzv. ketolátky. Tyto ketolátky nahradí nutričně sacharidy a stanou se tak prvotním zdrojem energie organismu. Výzkumy prof. Blackburna tvoří vědecký základ na němž koncepce proteinové diety staví.

 

Co je to ketóza

Ketóza je přirozený, tělu vlastní stav, ke kterému dochází v organismu při snížení příjmu sacharidů a tuků ve stravě zároveň se zvýšením příjmu bílkovin. V těle se začnou tvořit tzv. ketolátky, vznikající rozkladem tukové tkáně. Tyto ketolátky nahradí jako zdroj energie původní sacharidy (které byly ve formě glukózy dosud hlavním energetickým zdrojem organismu). Vaše tělo začne přednostně spalovat uložené tuky a dochází k redukci hmotnosti na úkor tukové tkáně a nikoliv svalové hmoty. 

Do stavu ketózy se organismus dostává cca po 2 - 3 dnech po navození vhodných podmínek.

V průběhu ketózy dochází nejen ke spalování viditelného podkožního tuku, ale také mnohem nebezpečnějšího vnitřního neboli viscerálního tuku, který obaluje vnitřní orgány a brání tak jejich přirozené funkci. Ketóza má příznivý dopad na organismus i snížením hladiny “špatného” LDL cholesterolu a zvýšením hladiny “prospěšného” HDL cholesterolu. U organismu v ketóze klesá produkce inzulínu jako hormonu štěpícího tuky a zároveň se zvyšuje citlivost organismu na tento hormon, což pomáhá při prevenci či léčbě cukrovky. 

Studie prokázaly, že ketózu, díky výše uvedenému, neprovází pocit hladu a chutí na sladké, ale naopak pocit dobré nálady a přívalu energie, v některých pramenech též nazvaný jako well beeing.

Bylo prokázáno, že ketóza je pro zdravý organismus zcela přirozený a bezpečný stav.

 

 

Nezaměňujte ketózu a ketoacidózu

Při povrchním studiu ketózy zejména v neodborných zdrojích se často setkáte s popisem ketózy jako nebezpečného stavu, ohrožujícího organismus. Téměř s jistotou se zde ale jedná o záměnu slova ketóza a ketoacidóza. Ketoacidóza je stav organismu vznikající u osob s nedostatečnou produkcí hormonu inzulinu nebo se zvýšenou inzulinovou rezistencí (tedy u diabetiků). Hladina ketolátek se u těchto osob dostává za mezní hranici, což je pro tohoto člověka velmi nebezpečné.

 

Snížení rizika jo-jo efektu

U běžných redukčních diet vyvstává velké riziko toho, že tělo sice ztrácí na hmotnosti, ale velká část tohoto úbytku probíhá na úkor svalové tkáně.  Po ukončení diety a návratu k běžné stravě se tělo obtížně vyrovnává s novým přívalem energie, kterou začne opět ukládat a hrozí významné riziko vzniku tzv. jo-jo efektu.

Hlavní výhodou proteinové diety je právě fakt, že riziko následného jo-jo efektu podstatně zmenšuje.

 

Fungování ESSENS Keto

V balíčcích ESSENS Keto obdržíte vše potřebné ke zdárnému průběhu proteinové diety. Všechny produkty ESSENS Keto mají snížený obsah cukrů a vysoký obsah bílkovin. Pomocí kombinace produktů ESSENS Keto dojde v těle k nastartování ketózy. 

Tělo přestane spalovat sacharidy a “přepne” na režim spalování tukové tkáně. Vzhledem k tomu, že i běžná energetická spotřeba organismu je značná, začnou i tukové zásoby uložené po těle rychle mizet a tělo výrazně hubne.
Tělo bude během ESSENS Keto spalovat i ostatní dlouhodobě uložené látky včetně těch toxických, a tím dochází i k přirozené detoxifikaci organismu.
Vyvážené složení produktů ESSENS Keto garantuje rychlý průběh a optimální obsah bílkovin zajistí, že zhubnete skutečně pouze nadbytečné tuky.
Součástí složení produktů řady ESSENS Keto je i vyvážený poměr vitamínů, minerálů a stopových prvků, nezbytných pro správné fungování organismu.
Nemusíte počítat kalorie ani hlídat poměr živin, udělali jsme to za vás. Bez hladovění a starostí co jíst dále.
Průběh diety ESSENS Keto je rozdělen do 3 plynule na sebe navazujících fází, díky nimž nejen zhubnete ale hmotnost si i udržíte.
Stačí jen dodržovat základní pravidla ESSENS Keto.

 

 

Základní pravidla ESSENS Keto

PITNÝ REŽIM 
Nejméně 2,5 – 3 l vody či neslazené tekutiny denně. Káva, černý či zelený čaj je povolen do limitu 4 šálků denně. Povolená je pouze černá káva bez mléka a cukru. Dostatečný příjem tekutiny zajišťuje správný odvod odpadních látek z těla. 
Tip: pokud patříte k těm, jež mají problém hlídat spotřebu tekutin, připravte si předem ráno 2 x 1,5 litrovou láhev vody a na konci dne by měly být obě láhve prázdné. 

KONZUMACE ZELENINY  
Konzumujte nejméně 300 – 500 g vybraných druhů „povolené“ zeleniny, nejvíce 1 000 g denně. Povolená zelenina se pro každou fázi ESSENS Keto liší. Podrobný seznam povolené zeleniny naleznete níže v kapitolách věnujícím se podrobně každé fázi. Zeleninu lze konzumovat jako přílohu k proteinovým jídlům nebo mezi jídly.
Pozn: jídla připravená z povolené zeleniny se konzumují NAVÍC k ESSENS Keto porcím, nikoliv MÍSTO NICH!

PRAVIDELNOST V JÍDLE
Odstup mezi jednotlivými proteinovými jídly by měl být přibližně 3 hodiny. První jídlo dne do půl hodiny po probuzení a poslední maximálně dvě až 3 hodiny před spaním.
Příklad: vstáváte v 7:00 - první jídlo (snídani) konzumujete v 7:30,  další jídlo (přesnídávka) je v 10:30, následuje oběd ve 13:30 dále pak svačina v 16:30 následovaná večeří v 19:30.

 

 

Čeho se během ESSENS Keto vyvarovat

Nezapomeňte na to, že keto dieta je extrémně citlivá na sacharidy a je potřeba se jich vyvarovat v jakékoliv formě. Například i jeden kus pečiva může obsahovat 15 - 20g sacharidů, které by ketodietu na pár dnů zastavily, a to by byla škoda. Její nastartování by pak opět trvalo 2 - 3 ztracené dny.

Nezapomeňte že i jinak “zdravé” sacharidy a škroby jsou během diety zakázány. Nekonzumujte vůbec žádné slazené nápoje ani džusy. Vyvarujte se sladkostí, chipsů či slaných pochoutek. Zakázána je konzumace medu, ovoce i mléčných výrobků. 

V průběhu diety nekonzumujte alkohol ani v omezeném množství. V některých fázích redukce jsou zakázány i některé druhy zeleniny. Zakázány jsou rovněž přílohy včetně rýže a brambor.  

Nemějte však obavy, všechna omezení platí pouze po dobu redukce, po ukončení diety v rámci běžné racionální stravy se k většině z nich v rozumném množství vrátíte.

 

Pohybová aktivita v rámci ESSENS Keto

Proteinová dieta je vhodná pro osoby s omezenou pohybovou aktivitou a nesportovce. 

Sportovní aktivita během prvních dvou fází diety není nutná. Zavádí se postupně až v poslední třetí fázi keto diety a pokračuje dále v běžném životě po redukci.

Žádné nové sportovní aktivity proto do prvních dvou fází ESSENS Keto neplánujte. Pokud jste však byli na nějakou pohybovou aktivitu zvyklí již před dietou, můžete jí zachovat, počítejte však s tím, že váš výkon bude díky omezenému příjmu energie omezen cca o 40 %.  Plánujte si tedy pohybovou aktivitu s vědomím tohoto omezení. Výkon se vám vrátí jakmile přejdete po ukončení diety do běžného racionálního stravovacího režimu.

 

Je ketóza bezpečná?

Ano, pro zdravý organismus je krátkodobá ketóza navozená v rámci redukce na období cca 12 týdnů zcela bezpečná. Naopak snížení podílu tuků v těle přináší organismu zdravotní benefit.

Je třeba si uvědomit že obezita a nadváha je rizikový faktor pro vznik velkého množství nemocí (cukrovka 2. Typu, onemocnění srdce a cév, onemocnění kloubů, některá nádorová onemocnění).

Dlouhodobá nadváha je pro váš organismu mnohem větší zátěž, než krátkodobá nutriční ketóza. Ze snížení hmotnosti bude naopak tělo dlouhodobě profitovat do budoucna. Ketóza je tělu přirozený stav a zdravá játra a ledviny, jako hlavní “čistící” orgány pomáhající odstranit z těla škodlivé látky, si s ní poradí. 

Pro zdravý organismus je redukce pomocí proteinové diety bezpečná, existují však některá onemocnění a stavy organismu, kdy je její nasazení kontraindikováno.

Jsou to zejména:

 • veškerá onemocnění ledvinového systému
 • veškerá onemocnění jater
 • nemoci žlučníku, střev a trávicího ústrojí
 • diabetes
 • Crohnova choroba, ulcerózní kolitida
 • onemocnění srdce a oběhového systému - infarkt myokardu, poruchy srdečního rytmu, angina pectoris
 • mozková příhoda
 • onkologické onemocnění
 • onemocnění dnou
 • porucha činnosti štítné žlázy
 • poruchy příjmu potravy - bulimie či anorexie
 • alergie na některou složku produktu
 • těhotenství a kojení
 • věk do 18 let

Pokud dobře znáte svůj zdravotní stav a netrpíte některým z výše uvedených onemocnění, je pro vás proteinová dieta vhodná.

Pokud si nejste jistí, konzultujte nasazení proteinové diety se svým lékařem.

I když je ketóza zcela fyziologický stav organismu, můžou se v jejím průběhu vyskytnout v různé míře některé nežádoucí účinky a je třeba být a ně připraven.

 

 

Nežádoucí a specifické účinky proteinové diety

Častější močení
Jak se tělo zbavuje látek vznikajících spalováním tukové tkáně a v souvislosti s odvodněním, dochází ke zvýšené potřebě močení. Je to zcela normální zejména v první polovině redukčního režimu. Je proto nezbytné pít po celou dobu redukce dostatečné množství vody a neslazených tekutin v objemu 2,5 - 3 litry za den.

Únava, bolesti hlavy a hlad
Objevují se zejména v počátcích redukce. Tělo bylo doposud zvyklé přijímat mnohem větší množství sacharidů ve stravě. Tělo na snížení hladiny cukru v krvi může reagovat zpočátku pocitem hladu, chuti na sladké, bolestí hlavy i únavou. Tyto pocity obvykle s rozvojem ketózy vymizí (2 - 3 dny). Pokud se tyto příznaky objeví dopřejte organismu více odpočinku. U bolestí hlavy můžete sáhnout po běžném analgetiku.

Zácpa a průjem
Zácpa souvisí typicky s faktem, že organismus není zvyklý přijímat doporučené množství vlákniny. Dbejte důrazně na doporučené množství tekutin (2,5 - 3 litry za den), tělo si postupně na příjem vlákniny zvykne a zácpa odezní. Nezaměňujte zácpu se snížením objemu stolice. Uvědomte si, že tělo přijímá celkově menší objem potravy a frekvence “velké potřeby” se snižuje.
S radikální změnou jídelníčku se může míst objevit opačný problém - průjem. Ten se občas vyskytuje jako nepříjemná součást snížení sacharidů ve stravě. Tak jak si organismus na nový režim zvyká, dochází i k odeznění průjmu. Pokud se průjem objeví, zařaďte do jídelníčku mimořádně 1 - 2 polévkové lžíce kvalitního olivového oleje denně. Průjem by však neměl trvat delší dobu než cca 2 - 3 dny. Pokud bude trvat delší dobu obraťte se na našeho specialistu či lékaře.

Pachuť, kovová chuť či sucho v ústech
Ač je tento účinek nepříjemný, většinou ukazuje na správně probíhající ketózu. Může za ní částečně odvodnění organismu a částečně produkce ketolátek, které jsou specificky cítit. Žvýkačka bez cukru, či snítka čerstvé máty do úst si s tímto problémem snadno poradí.

Malátnost či slabost
Do začátku diety bylo vaše tělo zvyklé, že jeho energetickou potřebu pokrývaly sacharidy ve formě rychle dostupné glukózy.  Ketolátky, které v ketóze nahrazují sacharidy, nejsou tak rychle dostupné, respektive tělo k jejich využití musí vykonat určitou práci. Tomu se tělo zpočátku brání a “volá” po sacharidech, které by byly rychle dostupné. Toto se může projevit jako malátnost nebo lehká slabost či hlad. S rozvojem ketózy a dostupností ketolátek tyto projevy mizí. Pokud se zpočátku objeví, nezapomínejte konzumovat povolenou zeleninu v množství min. 500 g toto množství zeleniny mimo jiné působí i jako “náplň” žaludku a naplněním žaludku dojde k “vypnutí” jednoho z receptorů vyvolávající pocit hladu. Zároveň vždy dodržujte pitný režim (2,5 - 3 litry vody za den).

Změny menstruačního cyklu
Rychlá ztráta hormonálně aktivní tukové tkáně může výjimečně vést u citlivých žen k dočasným změnám menstruačního cyklu. K nápravě obvykle dojde nejpozději v dalších dvou cyklech. Pokud je i po 3 měsících váš cyklus nepravidelný, konzultujte stav se svým gynekologem.

 

Nejčastější chyby v rámci ESSENS Keto

Úspěch ESSENS Keto je závislý na přísném dodržování režimu, což jí činí velmi jednoduchou, ale zároveň i poněkud náchylnou na chyby. Některé, na první pohled drobné prohřešky, mohou úspěšný průběh diety vážně narušit. Aby se tak nestalo, pojďme si některé často se opakující chyby připomenout.

Porušení pravidelného přísunu bílkovin a ostatních látek! 
Někdy máme během diety pocit že jsme dostatečně sytí (nemáme hlad) a stačí nám pouze 3 nebo 4 porce produktů ESSENS Keto. Toto je základní chyba které musíte předejít. Pokud nebudeme pravidelně dodávat tělu proteiny v rámci 5 jídel za den, tělo si je opatří jinde, sáhne do svalové tkáně organismu a budeme hubnout i svalovou hmotu. Právě tomu bráníme pravidelnou konzumací ESSENS Keto produktů, které nikdy nevynecháváme.

Nedodržování pitného režimu! 
Odvod odpadních látek z těla je základem dlouhodobé redukce, pitný režim je nezbytný. Pokud máte problém odhadnout množství klidně si jej předem odměřte. Pokud vás v průběhu ESSENS Keto pobolívá hlava, často je to způsobeno nedostatkem příjmu tekutin.

Slazení nápojů, čaje a kávy cukrem či medem!
Sebemenší přísun sacharidů nad limit obsažený v produktech ESSENS Keto dietu ničí. Velké množství cukru obsahuje i ovoce, proto je v proteinové dietě zakázáno. Jednorázový přísun sacharidů dietu sice neznehodnotí natrvalo, ale k opětovnému nastartování ketózy bude opět potřeba 2 - 3 dny.

I škroby jsou sacharidy (přesněji řečeno polysacharidy)! 
Úvaha jeden rohlík přece nemůže škodit je naprosto mylná. Je tomu přesně naopak, rozjetou ketózu dokáže pečivo (i celozrnné) spolehlivě zastavit. Dejte si na to pozor.

Konzumace alkoholu i v přiměřeném množství dietě škodí!
Alkohol jsou skryté kalorie i cukry. To, co je v běžném životě bez redukce zdravé a normální (například 2 dcl suchého červeného vína denně), do proteinové diety nepatří. Zejména se vyvarujte pravidelné konzumace malých množství vína či piva, to dietu dlouhodobě výrazně brzdí. Toto omezení není trvalé a platí jen pro dobu diety, po skončení dietního režimu si svou oblíbenou sklenku budete moci i nadále dopřát.

Malá konzumace zeleniny! 
Myslete na to, že zelenina navíc k produktům ESSENS Keto má několik funkcí. Jednak vyplňuje žaludek, dosud zvyklý na větší objem potravy, a tím přispívá k pocitu sytosti a absenci pocitu hladu. Dále pak zajišťuje správnou funkci střev tak, aby byla po skončení diety připravena na zpracování běžné potravy. V neposlední řadě pak chuťově obohacuje váš jídelníček. Dejte zelenině šanci a dopřejte si minimálně 300 - 500 g povolené zeleniny v rámci celého dne.

Návrat ke špatným stravovacím návykům po skončení diety! 
To, že absolvovali proteinovou dietu a redukovali svou hmotnost je skvělá věc. Pamatujte na to, že vaše nadváha měla své příčiny, často v nepravidelné konzumaci jídel či jejich nevyváženém složení (příliš mnoho sacharidů a tuků, pouze 2 jídla denně, příliš sladkých nápojů atd.) Nevracejte se k těmto návykům a udržení hmotnosti bude hračka.

 

 

Po dietě

Shození nadbytečných kilogramů bude prvním a zásadním krokem k celkové změně stravovacích návyků. Během redukce by si měl váš organismus zvyknout na pravidelnou stravu a dostatečný příjem tekutin. Po skončení diety si naplánujte pravidelnou sportovní aktivitu, která vás bude dlouhodobě provázet. Během 3 fáze redukce se seznamte se základními principy racionální stravy, která vám pomůže dosažené výsledky dlouhodobě udržet. Pamatujte na základní principy a vězte, že po ztrátě nadbytečných kilogramů se budete cítit mnohem lépe.

 

Nyní jste se dozvěděli, co proteinová dieta je, jaké jsou její základní principy a pravidla. Víte jak ketóza funguje, co dodržovat a čeho se vyvarovat.
Prohlédněte si nyní odkaz průběh diety, kde se dozvíte více o jednotlivých fázích ESSENS Keto.

Více
Naše produkty
ESSENS KETO – FÁZE 1
*

9 900,00 Kč

Skladem
ESSENS KETO - FÁZE 2 + 3
*

9 500,00 Kč

Skladem
Co by vás mohlo zajímat
Tiskoviny
Katalog KETO
Katalog KETO

40,00 Kč

Skladem
Katalog KETO - Anglický (€)

40,00 Kč

Skladem
Katalog KETO - Ruský (€)

40,00 Kč

Skladem
ESSENS KETO
Shaker
Shaker

115,00 Kč

Skladem
Detaily proteinové stravy
Banánovo-jahodový koktejl

1 000,00 Kč

Skladem
Čokoládový koktejl

1 000,00 Kč

Skladem
ESSENS KETO
Ořechový koktejl
Ořechový koktejl

1 000,00 Kč

Skladem
Třešňovo-vanilkový koktejl

1 000,00 Kč

Skladem
ESSENS KETO
Slaninová kaše
Slaninová kaše

1 335,00 Kč

Skladem
ESSENS KETO
Vanilková kaše
Vanilková kaše

1 335,00 Kč

Skladem
ESSENS KETO
Slaninová omeleta
Slaninová omeleta

1 160,00 Kč

Skladem
ESSENS KETO
Houbová omeleta
Houbová omeleta

1 160,00 Kč

Skladem

Proteinová dieta ESSENS Keto se skládá ze 3 stejně dlouhých fází (každá z fází trvá 4 týdny). Pro informace, jak dieta funguje, navštivte nejprve záložku O ESSENS Keto.

Všechny fáze jsou založeny na kombinaci proteinových jídel z nabídky ESSENS Keto a spolu s nimi na konzumaci vybraných druhů povolené zeleniny spolu se zdraví prospěšnými tuky (v omezeném množství).

Pro všechny 3 fáze platí některá společná pravidla, která platí pro celou dobu diety.

Pravidelnost
Konzumace zeleniny
Pitný režim
Pravidelnost v jídle
Všechna jídla z balíčku ESSENS Keto jsou navržena se zvýšeným obsahem bílkovin, sníženým obsahem cukrů a s optimálním množstvím tuků, zároveň dodají tělu potřebné vitamíny minerály a stopové prvky, nezbytné pro fungování diety. Jednotlivá jídla můžete mezi sebou libovolně kombinovat.
Konzumace zeleniny
Navíc k 5 denním jídlům si můžete dopřát 500 - 1 000 g povolené zeleniny v jednotlivých fázích. Druhy povolené zeleniny v jednotlivých fázích se liší. Zeleninu můžete konzumovat v různých úpravách jako doplněk k jednotlivým jídlům (třeba jako přílohu) nebo samostatně mezi jídly, kdykoliv na ní dostanete chuť. Povolená zelenina nenahrazuje jednotlivá jídla ESSENS Keto, ale tvoří jejich důležitou součást.
Pitný režim
Pro správné fungování diety je nezbytné dodržovat pitný režim 2,5 - 3 litry neslazených tekutin za den. Vhodná je zejména čistá vody, neochucená minerálka, zelený a bylinkový čaj. Můžete si dopřát i ovocný čaj (ne však z čerstvého ovoce ani z koncentrátu). Milovníci kávy a černého čaje si je mohou dopřát, ale snažte se jejich konzumaci celkově udržet na množství cca 4 šálků za den (tzn. dohromady cca 800 ml kávy nebo čaje). Nápoje nepřislazujte cukrem ani medem.
Doplňky stravy
ESSENS Keto myslí na správnou funkci vašeho organismu nejen během redukce, ale i po ní. Nezapomeňte v rámci diety používat 1x denně doplňky Ketoferm a Ahiflower omega, které jsou součástí balíčků Essens Keto. Zaručíte tím optimální kondici organismu a správnou funkci trávícího ústrojí.
Čemu se vyhnout
Ketóza je citlivá na sacharidy ve stravě a pokud byste jich zkonzumovali větší množství, může být proteinová dieta neúčinná. Například jeden klasický rohlík nebo jedno pivo může ketózu ukončit, protože tyto potraviny jsou sacharidů plné. Nastartování ketózy pak trvá znovu celé 2 – 3 dny. Po dobu celé proteinové diety je nutné se vyvarovat všem potravinám obsahujícím velké množství sacharidů nebo tuků. Jedná se především o sladkosti, cukrovinky, chipsy a slané snacky, pečivo, uzeniny, lahůdky, lihoviny, slazené limonády, džusy a další. V některých fázích proteinové diety však nejsou povoleny ani určité mléčné výrobky, ovoce, jisté druhy zeleniny, rýže, či například brambory. Seznam nepřípustných potravin pro proteinovou dietu by byl o poznání širší než seznam těch přípustných. Proto uvádíme povolené potraviny pro každou jednotlivou fázi.
Pohybová aktivita
Proteinová dieta je vhodný typ redukční diety i pro lidi s omezeným pohybem nebo bez sportu. Pokud chcete sportovat, tak v první fázi je možné pokračovat v činnostech, na které je organismus zvyklý, ale není doporučeno zavádět nové sportovní aktivity. Při pokračování ve sportovních aktivitách počítejte s tím, že sportovní výkon v průběhu diety bude dosahovat cca 50 - 60 % běžného výkonu, na který jste zvyklí. Po ukončení diety se výkonnost vrátí k normálu.
Fáze ESSENS Keto
1.
1. FÁZE - REDUKČNÍ

Vše, co budete pro tuto fázi potřebovat, obdržíte v základním balíčku ESSENS Keto. Jedná se o nejefektivnější a nejpřísnější fázi redukce, při které dochází k největšímu úbytku tukové tkáně. Jejím cílem je nastartovat v organismu proces zvaný ketóza při kterém tělo začne energii čerpat z uložené tukové tkáně. Správně nastavenou ketózu neprovází pocit hladu ani nedostatku energie. K jejímu navození v organismu je potřeba doba cca 2 - 3 dnů.

První fáze trvá 4 týdny.
V této fázi zredukujete 60 - 70 % z celkové plánované redukce. 

V průběhu první fáze ESSENS Keto budete konzumovat pouze 5x za den proteinová jídla z nabídky ESSENS Keto, k nim povolené množství zeleniny spolu s dostatečným příjmem tekutin.
Je třeba dbát na příjem 2,5 - 3 litrů  neslazených tekutin za den.

Proteinová jídla
V první fázi tedy budeme 5x za den kombinovat pouze různá jídla z balíčku ESSENS Keto a k nim a nebo mezi nimi povolenou zeleninu v první fázi. První jídlo si dopřejete cca 1/2 hodiny po probuzení a další pak v odstupech po 3 hodinách. Všechna jídla jsou vzájemně zaměnitelná a můžete je kombinovat dle chuti.

Zelenina
Během dne si navíc k uvedeným jídlům dopřejete i dostatečné množství povolené zeleniny. Toto množství by se mělo pohybovat mezi 500 - 1 000 g. Tolerance množství povolené zeleniny je značná a záleží na vaší chuti. V počátcích diety doporučujeme používat běžnou kuchyňskou váhu k vážení zeleniny, abyste o jejím příjmu měli přehled.
Pamatujte na to, že zeleninu konzumujete navíc k jídlům z nabídky ESSENS Keto, ne místo nich.
Zeleninu zařaďte buď jako přílohu, či mezi jednotlivými jídly.

Povolená zelenina v první fázi
Artyčok, brokolice, celer (bulva i řapíkatý), cuketa, čekanka, všechny druhy hub (čerstvé i mražené), květák, kapusta, ředkev a ředkvičky, salátová okurka, špenát, fazolové lusky, zelí (hlávkové i kysané bez přídavku cukru), fenykl, chřest, lilek, polníček, řeřicha, všechny druhy zelených salátu, všechny bylinky.

Úprava povolené zeleniny
Kromě syrové zeleniny můžete pro její úpravu použít i tepelnou úpravy, která zachová minerály a vitamíny. 

Doporučujeme zejména:

 • vaření v páře
 • dušení
 • pečení v troubě (nasucho bez přidání tuků)
 • grilování
 • restování na pánvi
 • blanšírování (krátké povaření v horké vodě s následným ochlazením v ledové vodě)

Dochucovadla
Pro zvýraznění chutě a vůně připravované zeleniny, můžeme v omezené míře použít následující dochucovadla. Svoje ESSENS Keto jídla a zeleninu si můžete zpestřit nebo jako samostatnou pochoutku si dopřát ještě:

 • dle chuti: sůl, pepř, čerstvé bylinky, koření, sojová omáčka
 • max. 1 čajová lžička na porci: citronová šťáva, balsamico ocet, vinný ocet, hořčice, sušená cibule, sušený česnek, čerstvý zázvor
 • max. 2 polévkové lžíce kvalitního oleje denně (např. pro grilování nebo restování zeleniny): olivový, řepkový, lněný, kokosový, dýňový, slunečnicový
 • max. 2 lžíce denně (ke zpestření jídel i zeleniny nebo jako samostatná pochoutka): mandle, strouhaný kokos, lískové ořechy, paraořechy, dýňová semínky, lněná semínka 

Nabídka povolené zeleniny, dochucovadel i množství úprav je i v první nejpřísnější fázi široká. Nebojte se s přípravou dle výše uvedených principů experimentovat.

Tipy
Z povolených druhů zeleniny (zejména květák, brokolice, cuketa, celer) je možno uvařením, rozmixováním a následným dochucením dle pravidel výše, připravit vynikající polévku, která přijde mezi jednotlivými proteinovými jídly vhod. Teplá polévka skvěle uspokojí vaše chutě a navíc ji lze připravit ve větším množství a uchovat v lednici.

Příklad:
K večeři se chystáte připravit si naši ESSENS houbovou omeletu, proč si ji nedoplnit 250 g špenátu ochuceného sušeným česnekem. Vynikající večeře je na světě. Proč nemít v lednici připravenou nastrouhanou salátovou okurku s pepřem, solí, trochou octa či citronové šťávy a mezi jednotlivými jídly si jej nedopřát. V začátku diety, když na vás přijde mlsná, je to rychlé řešení.

 

Více
2.
2. FÁZE - STABILIZAČNÍ

Tato fáze má zásadní význam pro zamezení tzv. jo-jo efektu diety. Vše potřebné pro 2. fázi diety naleznete v balíčcích ESSENS Keto. I nadále dochází k výrazné redukci tukové tkáně. Cílem je stabilizovat tělo v příjmu běžných, na protein bohatých jídel spolu s jídly ESSENS Keto.

2. fáze trvá opět 4 týdny, tedy stejnou dobu jako fáze první. 

V této fázi zredukujete 20 - 30 % plánovaného celkového úbytku hmotnosti.

Na rozdíl od první fáze však dojde k nahrazení 2 jídel ESSENS Keto běžnými, na protein bohatými potravinami. Ostatní 3 denní jídla zůstávají ESSENS Keto. Konzumace 5 jídel tedy zůstává. Je třeba dbát na příjem 2,5 - 3 litrů  neslazených tekutin za den.

Jídelníček může vypadat následovně:
8:00 ESSENS Keto kaše, 11:00 ESSENS Keto koktejl, 14:00 běžné, na proteiny bohaté jídlo, 17:00 ESSENS Keto koktejl, 20:00 běžné, na proteiny bohaté jídlo 

Stále si můžete jídelníček poskládat dle chuti a nahradit kterékoliv denní jídlo, pokud vám to však možnosti dovolí, nahraďte oběd a večeři.

Běžná, na protein bohatá jídla pro druhou fázi
Co tedy rozumíme pod pojmem běžná, na protein bohatá jídla? Jsou to jídla sestavená z běžných potravin, avšak stále si zachovávající charakteristiku zvýšeného obsahu bílkovin, sníženého obsahu cukrů a vyváženého obsahu tuků.

Ve druhé fázi ESSENS Keto nahradíme 2 denní jídla některou z následujících potravin v uvedeném množství (v syrovém stavu):

 • 100 g libovolného hovězího masa
 • 150 g kuřecího nebo krůtího masa (bez kůže)
 • 150 g bílého tofu
 • 100 g libovolné čerstvé ryby
 • 100 g králičího masa či zvěřiny
 • 100 g drůbežích jater
 • 3 ks slepičích vajec
 • 100 g seitanu či tempehu
 • 200 g cottage sýra
 • 150 g mořských plodů
 • 100 g mozzarella
 • 150 g balkánského sýra
 • 100 g libové šunky bez kosti
 • 150 g tučného tvarohu

Běžná, na protein bohatá jídla připravujeme vhodným způsobem pro zachování nutričních hodnot. Např.:

 • vařením
 • vařením v páře 
 • pečením v troubě (nasucho)
 • dušením
 • grilováním (můžeme použít povolené množství oleje)
 • restováním na pánvi (můžeme použít povolené množství oleje)

K těmto potravinám konzumujeme i nadále 500 - 1 000 g povolené zeleniny buď syrové nebo tepelně upravené. 

Povolená zelenina pro druhou fázi
Rozsah povolené zeleniny pro druhou fázi je oproti první fázi rozšířen o některé další druhy zeleniny (tučně uvedené):
Artyčok, brokolice, celer (bulva i řapíkatý), cuketa, čekanka, všechny druhy hub (čerstvé i mražené), květák, kapusta, ředkev a ředkvičky, salátová okurka, špenát, fazolové lusky, zelí (hlávkové i kysané bez přídavku cukru), fenykl, chřest, lilek, patison, polníček, pórek, řeřicha, všechny druhy zelených salátu, všechny bylinky, bílá či červená cibule (1 ks / den), dýně (100 g / den), rajče (max. 2 ks / den), kedluben (1 ks / den), paprika červená i zelená (max. 1 střední kus / den), čočka (3 polévkové lžíce / den), sojové klíčky (2 polévkové lžíce / den)

Zeleninu povolenou pro druhou fázi používáme jednak jako přílohu k běžným, na protein bohatým jídlům, tak i mezi jednotlivými jídly tak, jak jsme zvyklí z první fáze. Zeleninu opět konzumujeme syrovou nebo tepelně upravenou stejně jako v první fázi.

Dochucovadla
Pro zvýraznění chutě a vůně připravované zeleniny, můžeme v omezené míře použít stejná dochucovadla a pochutiny ve stejném množství jako je uvedeno v první fázi.

Druhá stabilizační fáze obohatí váš jídelníček o běžné pokrmy, tím se stává chuťově mnohem zajímavější, nicméně je zároveň i náročnější na plánování běžných na protein bohatých jídel. Proto se vždy den dopředu ujistěte zda máte předem připraveny suroviny na jídla následujícího dne. Toto je velmi důležité pro správné fungování 2. fáze. Nezapomínejte plánovat jídla minimálně den předem. 

Více
3.
3. FÁZE - PŘECHODOVÁ

Jedná se o poslední fázi ESSENS Keto a slouží k přípravě organismu na návrat k běžné racionální stravě. Jedná se svým průběhem vlastně o rozšířenou 2. fázi.

Délka trvání 3. fáze je opět 4 týdny.

Po této konečné fázi ESSENS diety, bude vaše tělo o pár kilogramů tuků lehčí a připraveno  na návrat k běžné racionální stravě.

Ve druhé fázi jste nahradili 2 jídla z nabídky ESSENS Keto běžnými, na protein bohatými potravinami. Ve třetí fázi takto nahradíte ještě jedno z jídel.
Váš jídelníček ve třetí fázi se bude tedy skládat ze 2 porcí z nabídky ESSENS Keto a 3 běžných, na protein bohatých jídel.
Stejně jako ve 2. fázi je na vaší chuti jaká jídla nahradíte, pokud je to však možné, zkuste nahradit snídani, oběd a večeři.

I ve třetí fázi platí stejná základní pravidla jako v předchozích fázích, tedy jídla 5x za den, konzumace povolené zeleniny 500 - 1 000 g a příjem dostatečného množství neslazených tekutin 2,5 - 3 litry za den.

Povolená zelenina ve třetí fázi
Druhy povolené zeleniny ve 3 fázi se opět rozšiřují (tučně uvedené):
Artyčok, brokolice, celer (bulva i řapíkatý), cuketa, čekanka, všechny druhy hub (čerstvé i mražené), květák, kapusta, ředkev a ředkvičky, salátová okurka, špenát, fazolové lusky, zelí (hlávkové i kysané bez přídavku cukru), fenykl, chřest, lilek, patison, polníček, pórek, řeřicha, všechny druhy zelených salátu, všechny bylinky, bílá či červená cibule (1 ks / den), dýně (100g / den), rajče (max. 2 ks / den), kedluben (1 ks / den), paprika červená i zelená (max. 1 střední kus / den), avokádo (1/2 ks / den), čočka (3 polévkové lžíce / den), sojové klíčky (2 polévkové lžíce / den), červená řepa (1 menší kus / den), mrkev (1 střední kus / den), kukuřice (4 polévkové lžíce / den), hrášek (4 polévkové lžíce / den), kořenová petržel (1 střední kus / den)

Běžná, na protein bohatá jídla pro třetí fázi
Seznam a příprava běžných jídel zůstává stejná jako ve 2 fázi.

Dochucovadla
Pro zvýraznění chutě a vůně připravované zeleniny, můžeme v omezené míře použít stejná dochucovadla a pochutiny ve stejném množství jako je uvedeno v první fázi.

 

Více

Nezapomeňte si před nasazením diety přečíst záložky O ESSENS Keto, zabráníte tak zbytečným chybám a zajistíte si optimální výsledek redukce váhy.

Naše produkty
ESSENS KETO – FÁZE 1
*

9 900,00 Kč

Skladem
ESSENS KETO - FÁZE 2 + 3
*

9 500,00 Kč

Skladem
Co by vás mohlo zajímat
Tiskoviny
Katalog KETO
Katalog KETO

40,00 Kč

Skladem
Katalog KETO - Anglický (€)

40,00 Kč

Skladem
Katalog KETO - Ruský (€)

40,00 Kč

Skladem
ESSENS KETO
Shaker
Shaker

115,00 Kč

Skladem
Detaily proteinové stravy
Banánovo-jahodový koktejl

1 000,00 Kč

Skladem
Čokoládový koktejl

1 000,00 Kč

Skladem
ESSENS KETO
Ořechový koktejl
Ořechový koktejl

1 000,00 Kč

Skladem
Třešňovo-vanilkový koktejl

1 000,00 Kč

Skladem
ESSENS KETO
Slaninová kaše
Slaninová kaše

1 335,00 Kč

Skladem
ESSENS KETO
Vanilková kaše
Vanilková kaše

1 335,00 Kč

Skladem
ESSENS KETO
Slaninová omeleta
Slaninová omeleta

1 160,00 Kč

Skladem
ESSENS KETO
Houbová omeleta
Houbová omeleta

1 160,00 Kč

Skladem

Během 1. fáze redukce váhy s ESSENS Keto konzumujeme 5 x za den proteinová jídla z balíčku ESSENS Keto + povolenou zeleninu v první fázi.

Ve 2. fázi si dopřejete 3x za den proteinová jídla z balíčku ESSENS Keto + 2 x za den běžné, na proteiny bohaté jídlo. A opět k tomu zeleninu povolenou ve 2. fázi.

Ve 3. fázi ESSENS Keto budete jíst 2x za den proteinová jídla z balíčku Essens Keto + 3 x za den běžné, na proteiny bohaté jídlo a i nadále navíc zeleninu povolenou ve 3. fázi.

Inspirace receptů pro 2. a 3. fázi ESSENS Keto
Neváhejte experimentovat a jednotlivé suroviny vzájemně kombinovat.
ilustrační obrázek
Grilovaná krůtí prsa s cuketou a žampióny
Suroviny:
 • bazalka (dle chuti)
 • krůtí prso (100 g)
 • žampióny (100 g)
 • cuketa (100 g)
 • olivový olej (2 lžíce)
 • citronová šťáva (1 lžíce)
 • sůl a pepř
Postup
ilustrační obrázek
Hovězí hamburger s květákovým pyré
Suroviny:
 • mleté hovězí maso (100 g))
 • květák (150 g)
 • česnek (1 stroužek)
 • vejce (1 ks)
 • olivový olej (1 lžíce)
 • pažitka (1 lžíce)
 • koriandr (1 lžička)
 • jarní cibulka (2 lžíce)
 • pepř a sůl
Postup
ilustrační obrázek
Plněné žampiony portobello s krůtím (nebo hovězím) masem a balkánským sýrem
Suroviny:
 • žampiony portobello (2 ks)
 • hovězí či krůtí mleté maso (100 g)
 • balkánský sýr (50 g)
 • rajče (1 ks)
 • česnek (1 stroužek)
 • ½ červené cibule
 • olej (1 lžíce)
 • tymián (dle chuti)
 • pepř a sůl
Postup
ilustrační obrázek
Zapečená brokolice s vejci a sýrem
Suroviny:
 • brokolice (200 g)
 • vejce (2 ks)
 • balkánský sýr / sýr feta (50g)
 • olivový olej (1 lžička)
 • pepř a sůl.
Postup
ilustrační obrázek
Pečený losos s chřestem a bazalkou
Suroviny:
 • losos (100 g)
 • zelený chřest (150 g)
 • olivový olej (2 lžíce)
 • oregáno a bazalka (dle chuti)
 • pepř a sůl
Postup
ilustrační obrázek
Květákové rizoto
Suroviny:
 • krůtí či kuřecí prsa (100 g)
 • květák (300 g)
 • cibule (1 ks)
 • olivový olej (2 lžíce)
 • cherry rajčata (4 ks)
 • bazalka a tymián dle chuti
 • sůl a pepř
Postup
ilustrační obrázek
Restované tofu s lilkem a cuketou
Suroviny:
 • tofu (150 g)
 • cuketa (100 g)
 • lilek (100 g)
 • olivový olej (2 lžíce)
 • tymián
 • rozmarýn
 • oregano (dle chuti)
 • sůl a pepř
Postup
ilustrační obrázek
Zelené fazolové lusky se šunkou
Suroviny:
 • zelené fazolové lusky (300 g)
 • libová šunka (100 g)
 • česnek (1 - 2 stroužky)
 • olivový olej (2 lžíce)
 • sůl a koření dle chuti
Postup
ilustrační obrázek
Grilovaný pstruh s květákovou rýží
Suroviny:
 • filet ze pstruha či jiné ryby (100 g)
 • květák (200 g)
 • olivový olej (2 lžíce)
 • jarní cibulka (50 g)
 • cherry rajčata (4 ks)
 • čerstvý koriandr (1 lžička)
 • kurkuma (dle chuti)
 • pepř a sůl
Postup
ilustrační obrázek
Salát z avokáda, čerstvé zeleniny a cottage sýra (Snadný a výtečný salát, který si můžete dopřát i z jiné povolené zeleniny)
Suroviny:
 • cottage sýr (200 g)
 • okurka (100 g)
 • avokádo (½)
 • rajče (1 ks)
 • červená paprika (1 ks)
 • jarní cibulka či červená cibule (1 ks)
 • olivový olej 1 lžička
 • sůl a pepř
Postup
ilustrační obrázek
Cuketové špagety s kuřecím masem a avokádovým pyré
Suroviny:
 • kuřecí maso (150 g)
 • cuketa (300 g)
 • avokádo (½)
 • jarní cibulka (1 ks)
 • česnek (1 stroužek)
 • olivový olej (2 lžíce)
 • bazalka dle chuti
 • citronová šťáva (1 lžíce)
Postup
ilustrační obrázek
Tuňákový salát s cibulkou a vejci
Suroviny:
 • tuňák ve vlastní šťávě (100 g)
 • vejce (2 ks)
 • řapíkatý celer (50 g)
 • červená cibule (1 ks)
 • olivový olej (1 lžíce)
 • pepř a sůl
Postup
Barbara
ID: 920060575
05.04.2024, 11:11

Ragazzi ...SPETTACOLARE 5 SETTIMANE 16 KG.NON CI POTEVO CREDERE!!!! CHE MERAVIGLIA AVER PERSO TANTI CENTIMETRI E SENTIRSI IN FORZE ALLEGRA E MAI STANCA ....!!!!TOOOPPPISSIMOOO!!!!
LA PRIMA SETTIMANA AMMETTO È STATA DURA MI MANCAVA LA PIZZA ...MA COL RICETTARIO HO RIMEDIATO ALLA GRANDE ED È STATO SUPER ...CUCINARE E MANGIARE BENE E DIMAGRIRE
GRAZIE KETO !!!MA SOPRATTUTTO ...?
GRAZIE ESSENS❤️❤️❤️❤️❤️

Daniele
ID: 920085052
30.05.2023, 19:38\"Da 171kg a 85kg: il mio percorso di trasformazione grazie ad Essens! Finalmente mi sento davvero un\'altra persona

Marco
ID: 920023866
26.05.2023, 08:47

Ho fatto tante diete nella mia vita ma questo programma e una bomba in 3 settimane 10 kg mi sento diverso più energico passati attacchi di fame ,e la notte dormo una meraviglia ,consiglio al 1000x1000

ΜΑΡΙΑ
ID: 880007581
13.03.2023, 13:32

τέλειο

NATALIYA
ID: 10053310
02.11.2022, 20:41

За два тижні -13 кг.Результат просто вражає.Смачні коктейлі та каші.А бонус?-широкий та різний асортимент

Phoebe Janssens
ID: 1010070814
13.08.2022, 13:46

Ik ben nu 9 weken bezig met het keto-dieet en ben er zeer content van.
De eerste week was de moeilijkste maar daarna ging het steeds beter en beter, ik ben ondertussen 13 kilo kwijt en voel mij veel beter , fitter en heb weer energie gekregen. Ik raad het ook aan mensen die nog twijfelen. Mijn huisarts was er op tegen dat ik het keto-dieet ging doen maar mijn cardioloog had geen bezwaar. Ik ben zeer blij dat ik dit dieet begonnen ben en dat mijn gezondheid ook met sprongen weer vooruit gaat.

Ιωάννα
ID: 930007242
02.07.2022, 12:24

Γεια σας αγαπητοι
Ειμαι η Ιωάννα 50 ετων με ρυθμισμένο υποθυροιδισμο χρόνια λαμβάνω Τ4 των 50.
Πρώην αθλήτρια κ ποδηλάτης. Προ 8 ετών έμεινα έγκυος απέκτησα υποθυροιδισμο κ δυσκολευομουν να απαλαγω απο τα κιλα μου με οτι προσπαθειες κ αν έκανα herealife κτλΝα σειμειωθειοτι ως πριν την εγκυμοσυνη ολα ταχρονιαημουν 51 κιλα! Με την essens keto έχω ενθουσιαστεί ,έχω κατέβει 5 κιλά σε 8 μέρες σταμάτησαν τα οιδηματα στους αστραγάλους
μου,περπατάω ποιο ανάλαφρα τα ρούχα άρχισαν να ναι μπόλικα.,σταματησα να ροχαλιζω στον υπνο μο ,σταματησα να λαχανιαζω κ πλέονμπορω να δεσω τα κορδωνια μου αρχισαν να αναδεικνιοονται τα κοψίματα κ οι γωνίες στο σώμα κ το πρόσωπο μου

Lidia
ID: 940013831
23.06.2022, 23:35

TOTALMENTE RECOMENDABLE
No es una dieta como otras, es un estilo de vida. Desde el primer día empecé a perder volumen. Pasado el reto de 12 semanas con ESSENS KETO puedo decir que he bajado 17kg.
Estoy encantada con estos productos, de la facilidad de utilizarlos y están ricos. Me decanto por el batido de chocolate junto con el de avellanas, es espectacular.
Después de toda una vida peleando por bajar de peso, he conseguido por fin bajar tantos kilos.
Gracias por crear esta gama de productos.

Rosanna
ID: 920009637
20.05.2022, 21:28

Una dieta differente che mantiene ciò che promette .Dopo 3 settimane già persi 6 kg senza fatica,senza stress,senza fame.Una sensazione di benessere generale e una ritrovata energia. Grazie Essens ,anche stavolta hai centrato l\'obiettivo.

Romina Amato
ID: 920129066
03.05.2022, 21:37

Buongiorno,

il programma di Essens Keto è stato l\'investimento più intelligente che abbia mai fatto nella vita. Non ho MAI fame e ho perso una taglia in una settimana. Ho perso anche centimetri sulle gambe e polpacci, cosa mai successa con altre diete. Grazie per averla progettata

Ana Maria
ID: 940004365
02.05.2022, 10:31

Hola Soy Ana desde España, en dias pasados os puse una reseña de lo bien que me habia ido realizar la Essens Keto para mi perdida de peso y volumen, hoy no me podia estar de deciros que despues de una semana de haber finalizado las 3 fases de Keto, me he vuelto a pesar y mi peso y mi grasa corporal continuan bajando. Continuo haciendo dieta saludable, Essens Keto tambien me ha servido para reeducarme en mi alimentación. Em mi reseña anterior 28/04/22 mi peso habia bajado en casi 13 kg. A fecha de hoy desde el inicio de Essens Keto he bajado 14 kg. Me siento fántastica y con mucha energia, además mi autoestima ha subido, ahora cuando me miro al espejo me gusta lo que veo. Yo recomiendo este sistema 100x100.

marcela
ID: 920087112
30.04.2022, 23:54

Mi chiamo Marcela Slaba ed ho iniziato il mio percorso Keto il 3 febbraio..mi sono piaciuti subito tutti i prodotti, sia dolci che salati..e poi, tutti trasformabili a piacere nei dolci cotti o non, dei salati in pane, focacce, muffin o creppes ripieni con tante verdure deliziose .. e quando non mi andava cucinare o non avevo il tempo, preparavo semplicemente i shake o porridge o omelette in due minuti.. fantastico per i viaggi o fuori casa.. insomma molto facile, gustoso e veloce e non ho mai sentita la fame
Riguardo ai risultati ad oggi ho perso 10kg e 48 cm

Ana Maria
ID: 940004365
30.04.2022, 17:57

Durante la pandemia engordé mucho y hace unos meses me recomendaron la dieta keto. Fué muy dura para mi y terminé dejandola.

Hace tres meses empecé con Essens Keto y ha sido estupendo A parte de que he perdido 14 kg no me he tenido de pasar tiempo leyendo etiquetas de productos ni tiempo en la cocina. Lo recomiendo a todo el mundo.
Enhorabuena por el producto.

Inmaculada
ID: 940036524
30.04.2022, 12:52

He tomado Essens Keto y me han parecido unos productos maravillosos. He conseguido controlar mi peso cosa que no había podido hacer anteriormente.
El sistema es fácil de seguir y nos dan todas las pautas para poder conseguir nuestros objetivos no solo de control de peso sino para mejorar nuestra salud y estado físico.
Agradezco a Essens por crear este sistema de control de peso y quedo a la espera de próximo productos en esta gama.

Giusi
ID: 940057832
29.04.2022, 18:42

Hola a todos. Empecé Essens KETO hace dos meses y ahora estoy empezando la tercera fase. Resultado después de 56 días, 10 kg perdidos...¡Estoy super contenta! Soy mamá y decidí invertir en mi y en mi salud y estoy entusiasta con los resultado.
Esta dieta me ha ayudado en volver a tener hábitos de alimentación saludable y no picar entre comidas.
Además de la bajada de pesoy de no pasar hambre, lo más sorprendente es que he RESUELTO del todo mi problema de reflujo gastro esofageo y la ulcera estomacal que me habían provocado estos ácidos tan potentes. Ya no tengo acidez ni dolor de estómago. Estoy súper y con energía y vitalidad a tope y ahora a por la tercera fases.

Gisela Carmona Segarra
ID: 940046886
29.04.2022, 18:02

Después de haber completado mis 12 semanas con dieta keto y que haya transcurrido una semana más, puedo confirmar mis excelentes resultados: 11 kg perdidos y muchísimo volumen, además he seguido bajando peso esta semana porque todas las pautas aprendidas han venido para quedarse: sigo bebiendo mucha agua y haciendo comidas saludables con las cantidades propuestas de proteína y de verduras y muy pocos hidratos o azúcares. Me encanta poder adquirir los productos Essens Keto individualmente para poder seguir tomándome un batido para merendar y no caer en tentaciones. Muchas compañeras de trabajo y amigas que no me habían visto desde antes de mi embarazo y mi maternidad me han dicho que no se nota para nada que acabo de tener un bebé y que nunca me habían visto tan delgada y guapa. Y esa sensación es fabulosa. Bien vale la pena cuidarse con Essens Keto, ¿no?

Ana Maria
ID: 940004365
28.04.2022, 12:20

Hola he tomado Essens Keto las tres fases, y solo tengo que decir cosas buenas de este fantastico sistema de alimentación. Con el confinamiento y la menopausia cogi unos cuantos kilos de mas. Con este sistema de nutrición he conseguido bajar casi 13 kg. de grasa y mucho volumen. No he perdido masa muscular (tengo una báscula que me lo mide) y ademas mi nivel de autoestima y energia a subido mucho. No he pasado nada de hambre y eso de no tener que pensar en que comes (y si puedes comerlo) va fantastico. Gracias Essens por cuidar de nosotros.

JOSE MANUEL
ID: 940036881
27.04.2022, 13:41

Antes de los 40 años, prácticamente hacia la vida en la calle por temas de trabajo y mantenía una vida activa, mi metabolismo aguantaba todo lo que le echara, no engordaba, todo lo quemaba rápidamente, pero después de los 40 mi actividad laboral cambió, también me apetecía darme un relax, descansar y disfrutar de ver a mis hijos crecer, pero eso tuvo sus consecuencias, comencé engordar y entre en una rutina de vida sedentaria, vamos que me pasé con lo del relax y me daba cuenta que no llevaba buen camino, mi energía cambió, mi físico cambió, mi imagen cambió y me propuse a cambiar yo a como era antes, intente varias soluciones, pero ninguna me funcionó bien, hasta hasta que conocí #KETO Essens y estoy muy contento porque empiezo a ver resultados en 33 días perdí 7, 200 kg, tengo más energía y motivación, me estoy acercando a lo que era y eso me hace sentir bien, aún me queda la fase 2 y 3 pero estoy súper contento y sé que está conseguido. Seguiré creando sueños….

Maria
ID: 940087238
26.04.2022, 12:34

Yo pensaba que los productos no me iban a gustar, pero he de reconocer que me han encantado. Sabor, textura, fuerza… aún estoy en el proceso pero estoy segura que voy a ser una nueva persona.

Maria
ID: 940087238
25.04.2022, 23:39

Yo pensaba que los productos no me iban a gustar, pero he de reconocer que me han encantado. Sabor, textura, fuerza… aún estoy en el proceso pero estoy segura que voy a ser una nueva persona.

Antonio
ID: 920091833
20.04.2022, 10:33

Buongiorno voglio condividere la mia esperienza con essensketo ......io non ho mai considerato un programma a base di polveri proteiche perché ho sempre preferito masticare ma devo ricredermi con il nostro fantastico programma perché posso sia bere che masticare inventandosi anche delle deliziose ricette dolci e salate e anche gustose. Il peso che mi ero prefissata di perdere era di 4 kg ma il percorso è talmente facile da percorrere e sopratutto pratico che sono arrivata a perdere 6 kg modellando il mio corpo e sono molto contenta di questo ....ora continuo dopo due mesi con 2/3 pasti sostitutivi e gli altri 3 con una corretta alimentazione . Grazie Essens per avermi fatto raggiungere il mio obiettivo

Anouk
ID: 1010075908
11.04.2022, 13:55

I\'ve been on Keto for 7 weeks now and have lost over 12 kilos. If you had told me this in the beginning, I would not have believed it.
All but one of the products are delicious (I just don\'t like the bacon porridge, but I mix it with the Vanilla 50/50 porridge and it\'s OK).
Especially the omelettes are very good.
I hope Essens will sell the products separately for future use and I hope Essens will let customers choose products in the box.
I can certainly recommend to everyone.

Karin
ID: 10042419
09.04.2022, 22:00

Chtěla bych firmě poděkovat, že s tímto produktem přišla. Do Keto diety jsem se pustila, protože jsem chtěla se svým tělem konečně něco udělat. Dlouhodobě se mi nedařilo zhubnout, proto jsem potřebovala pomoci. Proto když jsem viděla výsledky svých kolegů tak jsem se rozhodla do toho jít. Chtělo to velkou změnu. Velmi mě překvapilo, jak je tato dieta úžasná. Vůbec nemám hlad, ani chutě. Nevadí mi být s ostatními u jídla, dokonce jsem byla na několika oslavách narozenin, aniž bych měla chuť si něco vzít. Postupem času se z mé závislosti na jídle stává jen to, že jím abych žila. Nyní mám za sebou 4 týdnů s Keto dietou a začínám druhou fázi. Zhubla jsem 13 kg, přes boky mám -7cm a v pase - 11 cm! Cítím se lépe a jde to vidět. Jsem moc moc s mým rozhodnutím jít do toho. Keto dietu ráda doporučím každému, kdo chce zhubnout! Karin

Vilnis & Aija
ID: 1010040508
14.03.2022, 17:20

Добрый день, это опять я - Айя! :) Я не могу удержатся, чтобы не рассказать продолжение моего первого отзыва, который я написала пару дней назад. Буквально 5 дней назад начала 2.фазу KETO диеты. Взвешиваюсь 2 раза в неделю и довольно напряжённо ждала этот первый день взвешивания 2.фазы, поскольку на второй фазе два приема пищи надо заменить более менее привычными продуктами. Честно? Думала - а вдруг мой вес из-за этого начнет увеличиваться :)).
Но я была так удивлена, что я увидела на весах! За 4 первых дней второй фазы мой вес и объёмы резко уменьшились, и мой вес и объёмы теперь:
-5,8 кг
В талии -6 см
Под грудью -3,5
Объем бедра одной ноги -4,8 см
Объем бёдер -4 см
Объём живота ( ~3 см ниже пуповины) -7 см
Поскольку я перед началом диеты купила умные весы, я очень хорошо вижу, как улучшаются мои показания о состоянии организма.
Что мне нравится - это то, что я никогда не испытываю чувство голода и то, что те продукты, которые мы можем кушать кроме ESSENS KETO, очень сытные и мне даже нисколько не хочется ничего сладкого, хотя дома печенье стоит на столе.

Josef
ID: 10006318
13.03.2022, 19:33

Krásný dobrý den!
Do Essens Keto jsem se pustila, protože jsem se ve svém těle a se svou váhou netícitla dobře a dlouhodobě se mi nedařilo upravit jídelníček tak, abych dosáhla redukce. Prostě a jednoduše se mi v jídle omezovat nechtělo. Kromě toho jsem bývala často unavená a cítila se špatně i zdravotně. Chtělo to změnu. Pořádnou. Velmi mě překvapilo, jak příjemná tato dieta je. Vůbec nemám hlad, ani chutě. Nevadí mi připravovat běžné jídlo pro ostatní a sama ho nejíst, nevadí mi, když ostatní jedí zákusky nebo pijí alkohol a já ne. A to je úžasný pocit. Celkově se mi otevřely obzory. Na jídlo a alkohol se najednou dívám úplně jinak. Před tím jsem měla pocit, že se bez některých pochutin nedokážu obejít, teď vím, že ano. Začala jsem se více zajímat o jídlo celkově a baví mě připravovat jídla z povolených surovin. Postupem času se z \"diety\" stal životní styl. Nyní mám za sebou 5 týdnů s Essens Keto, jsem tedy ve druhé fázi. Zhubla jsem 7 kg (z původných 75 kg mám nyní 68 kg) a v pase jsem užší o 8 cm! Cítím se lehčí, volnější, na vzhledu je to hodně vidět. Konečně se po dlouhé době cítím ve svém těle dobře a to ještě není konec. Jsem moc ráda, že jsem se do toho pustila a určitě bych Essens Keto doporučila každému, kdo se chce ve svém těle cítit lépe! Děkuji za možnost do toho jít!
Nikol

Vilnis & Aija
ID: 1010040508
11.03.2022, 14:30

Меня зовут Айя, я из Латвии. Мне 58 лет. Раньше я не очень пробовала диеты, поскольку всегда знала, что не смогу долго удержатся. В начале, когда я услышала про Essens KETO, я тоже не хотела обращать на неё внимание, но, через некоторое время моё любопытство победило и я поняла, что эта диета мне интересна.
8 марта я закончила 1.фазу диеты КЕТО. Пока я не прослушала первую часть KICK OFF-2022 , где рассказывали про Essens KETO диету, я немного расстроилась, что на 1 фазе потерянные килограммы не очень то большие: только -4,500 кг....но после просмотра KICK OFF я поняла, что с моим весом по другому и быть не могло :). Но больше всего я рада за потерянные сантиметры (объемы)...ведь мы хотим потерять то, что видим в зеркале, не так ли? А это ведь сантиметры.
И так, мой результат за 1.фазу:
-4,5 кг
В талии -5 см
Под грудью -3,5
Объем бёдра одной ноги -4 см
Объем бёдер -4 см
Объём живота ( ~3 см ниже пуповины) -4 см
Я очень рада за результат и я этот результат хорошо чувствую, когда одеваю джинсы :).

MARIE FRANCE
ID: 660003330
09.03.2022, 17:31

je recommande Keto .bon régime sans privation

Gisela Carmona Segarra
ID: 940046886
03.03.2022, 11:47

Estoy en mi primera semana de la fase 2 de Essens Keto. En la primera fase he perdido 5 kg y más de 30 cm de volumen en barriga, caderas, cintura y pecho. Tenía una barriga gordísima de mi post-embarazo y ahora tengo un vientre prácticamente plano. Los sabores me encantan todos. Mi favorito es el batido de vainilla y cereza. Yo no he notado los efectos secundarios. Solo un poco de dolor de cabeza el primer día. Y cada día que pasa me siento con mucha más energía y vitalidad. Puedo caminar mucho más rato que antes y también más deprisa. Además toda la gente nota el cambio. No estoy pasando hambre y encuentro muy interesante complementar las comidas keto con verduras porque así te acostumbras a comer sano y son hábitos que conservaré después de las 12 semanas. Ayer probé la receta de broccoli con queso y huevo que hay en la web. Sencillamente delicioso!!
Gisela

Santa
ID: 680006622
02.03.2022, 19:13

I had pass at the minit the third week and lost -7kg! What amazing start!
Just wondering if we can better keep in next the omelette as Im not fancy of porridge !

karine
ID: 660004341
02.03.2022, 16:07

Ayant déjà essayé plein de régime, celui-ci rempli le contrat, je le recommande sans hésiter.

Javier
ID: 920015280
17.02.2022, 14:19

Hola! He querido esperar 3 semanas para contaros mi experiencia.
Al principio lo pasé realmente mal, era adicto al azúcar de bebidas energéticas y a refrescos de cola. Tuve fuertes dolores de cabeza durante los primeros días y más cansancio de lo normal.
Pero a partir del 4º día todo cambio!!! Me despierto cada mañana con una energía increíble!

Viktoriya
ID: 940026710
16.02.2022, 11:25

Добрый день. Меня зовут Виктория Сидорук Сачек мне 51 год . Я начала Кето диету Essens 31 января 2022 года с весом 95 кг ... Через 15 дней мой вес стал 84, 700 кг. Минус 10,300 кг . Чуствую себя прекрасно, много энергии, перестали болеть ноги, кожа на теле и лице в отличном состоянии. Делала всё по инструкции. Только три раза съела пятую еду поздно, и тогда вес снизился только на 100 гр.
7500 кг у меня ушло за первую неделю. Спасибо, очень довольна продуктом. Хотела бы в дальнейшем приобретать по отдельности для ежедневного использования. Очень удобно в приготовление, полезно и сытно . Можно брать с собой в путешествие...

Grousson
ID: 1010024618
14.02.2022, 14:33

Bonjour, je suis Kathy je prends Keto depuis 15 jours j ai eu 47 ans hier et j ai perdu 4 kgs en 2 semaines en sachant que j ai fêté mon anniversaire sur 2 jours dont 2 repas festifs et un la 1ere semaine. J ai beaucoup de chance d avoir perdu quand meme.
Je continue de courir tous les jours 30 mns sans être fatiguée.la 1ere semaine je me suis sentie sur 2 jours un peu fatiguée et étourdie.
Mais je sais que c est normal comme le dit le professeur.
J ai 3 membres qui les font avec moi , c est top !

Ivanna & Oleh
ID: 940022136
11.02.2022, 10:43

Меня зовут Иванна, мой индекс массы тела 31, проблема с щитовидной железной,уже много лет на гормонах, вес всегда уходил очень медленно, но с KETO питанием за 10 дней ушло 5 кг

Vanesa
ID: 940084175
09.02.2022, 15:34

Estoy encantada con essens keto empecé hace 8 días y ya perdí 6 kilos sin ansiedad por la comida y con energía a pesar de que he intentado anteriormente sin éxito perder los 30 kilos que me sobran consegui con otras dietas no ganar más peso pero no conseguía perder lo ya ganado estoy que no me lo creo! estoy muy animada con otras dietas he tenido muy mal humor debido a que no podía comer sobre todo el chocolate pero con essens keto cada día me levanto entusiasmada porque se que he perdido más peso parece que lo pierdo respirando sin esfuerzo . Tienen que probarlo !!!!

Wojciech
ID: 1570000128
02.02.2022, 15:32

Świetny pomysł . Keto omlety przepyszne z dodatkiem warzyw. Shake orzechowy i wiśniowy mistrzostwo świata ,idealny smak . Można na ciepło i zimno . Nie trzeba się martwic co zjeść ,wystarczy otworzyć - woda i szejk,szejk i mamy świetny posiłek . Testuje dalej zobaczymy juz niedługo efekty .

Amparo
ID: 940040022
31.01.2022, 17:28

He empezado hoy con el plan Essens Keto y he probado las gachas de vainilla y el batido de cereza y vainilla, están buenísimos y no se pasa nada de hambre, tambien bebo té negro, para suplementar la ingesta de líquidos, esta noche voy a cenar la tortilla con sabor a bacon que ya la he olido y Ñam Ñam!!! 100% recomendable todos los suplementos alimenticios del pack keto! Gracias por este producto!

Clare
ID: 1010030011
31.01.2022, 08:13

Day 5 and now 5Lb down. Enjoying the programme. Best results are if all powders are mixed in a liquidiser to ensure no lumps. An extra measuring scoop would be useful for savoury and sweet. Nut shake is lovely and the chocolate shake is great for a hot chocolate at night.

Viktoriya
ID: 940026710
31.01.2022, 07:24

Сегодня 30 января и я начинаю курс с Keto dietas! Меня зовут Виктория мне 51 год ,у меня менопауза очень сложно убрать вес. Я знакома с протеиновой диетой. До Essens я использовала протеиновый коктейль в течение 12 лет. Но Essens сделал супер программу, я верю в неё. Мне очень нравится состав всех продуктов. Большое количество протеина, мне это очень нравиться. Я не буду испытывать чувства голода, и моя кожа не обвиснет. А ещё мне нравится, что есть еда на целый день ,и очень удобно и быстро говится. У меня в связи с эти есть вопрос, могули я после трех месячного курса, использовать 2-3 продукта в повседневной жизни? Мой вес 95,400 кг при росте 1м61 см. Благодарю за супер программу!

Ketodieta funguje tak, že uvede tělo do stavu, kdy k tvorbě energie používá uložené tukové látky. Je to přirozený proces, do kterého se tělo dostane zvýšeným příjmem bílkovin, velmi omezeným příjmem sacharidů a optimálním příjmem tuků. Nazývá se ketóza a v organismu nastane po 2 - 3 dnech od nasazení diety.
ESSENS Keto se drží ve 3 stejně dlouhých fázích a každá z nich trvá 4 týdny. Celkově tedy držíte dietu zhruba 3 měsíce. Pro správný úspěch je nezbytné dodržet všechny 3 fáze.
Ano. Pro správnou funkci ESSENS Keto je nezbytné dokončit všechny 3 fáze. Dokončení fází má vliv zejména na zamezení jo-jo efektu. V první fázi hubnete nejrychleji, ale další dvě fáze jsou nezbytné pro stabilizaci a přechod k běžné stravě.
Ne, v rámci všech fází je alkohol z hlediska obsahu cukrů a kalorií zakázán. Ke střídmé spotřebě alkoholu se můžete vrátit po ukončení ESSENS Keto.
Ano, v rámci všech fází je káva či černý čaj povolen, ovšem bez cukru. Ke slazení můžete použít stévii nebo náhradní sladidlo. Snažte se omezit konzumaci kávy či černého čaje na cca 4 šálky za den od každého. Mléko do kávy či čaje si můžete přidat, ale maximální množství do jednoho šálku je cca 1 polévková lžíce.
Ano, může se to stát. Tělo hubne i v několikadenních “vlnách”, pokud dodržujete režim a máte nadváhu, hubnutí bude pokračovat.
Ke správné funkci diety (tělo se živí uloženou tukovou tkání) je nezbytné mít nějaké tukové zásoby v těle uloženy. Orientační hodnotou je tzv. BMI, tedy Body Mass Index. Vypočítá se tak, že dělíme hmotnost v kilogramech výškou v metrech na druhou. Například při výšce 172 cm a hmotnosti 82 kg je výpočet následující: 82 / (1,72 x 1,72) = 27,72. BMI je přibližně 27,72. Pro správnou funkci ESSENS Keto je potřeba, aby BMI dosahoval hodnoty 26 a více.
Ano, jídla a nápoje v ESSENS Keto jsou všechna postavena tak, aby je bylo možné mezi sebou kombinovat dle vaší chuti. Nezapomeňte k nim konzumovat dostatečné množství povolené zeleniny a dodržujte přísun neslazených tekutin (2,5 - 3 litry za den).
Chyby děláme všichni. Nezoufejte, jednorázové porušení režimu nepokazí celou dietu jako takovou. Ale v zásadě se stane to, že se ketóza přibrzdí a musí se opět 2 - 3 dny obnovovat. O zhubnutá kila nepříjdete, ale 2 - 3 dny nezhubnete tolik. Pokud výjimečně neodoláte pokušení, nepropadejte panice. Zkrátka pokračujte dál dle plánu. Mějte na paměti, že častější porušování vede ke zpomalení redukce.
Tzv. jo-jo efekt, tedy rychlé přibrání tukové hmoty, je u ESSENS Keto minimální, byla-li provedena správně, tedy celá ve všech fázích.
Pro zdravý organismus je ketóza bezpečná. Ketóza je pro organismus přirozený stav, naopak nadváha organismus dlouhodobě zatěžuje a není přirozená. ESSENS Keto nasazujeme na omezenou dobu, která je pro zdravý organismus zcela bezpečná. Dlouhodobá nadváha je pro organismus mnohem větší zátěž než krátkodobá dieta.
Nepleťte si ketózu s ketoacidózou. Ketoacidóza se vyskytuje u jedinců trpících špatnou funkcí inzulinu v těle (hlavně diabetiků) a představuje pro tělo nebezpečný stav.
Ano, během ketodiety solte tak, jak jste zvyklí, pokud nesolíte vůbec, osolte si špetkou soli každou povolenou zeleninu. Stejné pravidlo platí i pro koření a pepř.
Ano, samozřejmě si můžete při přípravě zeleniny použít lžíci teplého či studeného olivového nebo jiného oleje. Stejně tak například při přípravě palačinky můžete použít olej na pánev. Maximální denní dávka oleje je cca 2 - 3 polévkové lžíce.
Stejné pravidlo platí i pro ořechy a lněná semínka, i ta můžete konzumovat do objemu 2 lžíce za den.
Snažte se dodržovat pitný režim, díky kterému bude vaše tělo vyplavovat látky, které nepotřebuje. Nebudete-li dostatečně pít, můžete mít problémy s bolestí hlavy, zácpou, vznikem ledvinových a močových kamenů atd. Doporučuje se denně vypít 2,5 - 3 l tekutin. Ideální je čistá voda, neochucené minerálky, zelený a bylinkový čaj.
Ketodieta je vhodná i pro osoby, které mají omezenou pohybovou aktivitu. Žádnou novou sportovní aktivitu při nasazení diety nezařazujte. Bude pravidelnou součástí vašeho života po dietě.
Pokud jste na nějakou sportovní aktivitu zvyklí, můžete ji ponechat, ale počítejte s tím, že po dobu diety bude váš výkon cca o 40 - 50 % nižší. Svoje sportovní výkony omezte tak, aby vám to bylo příjemné.
Nadýmání bývá u citlivých jedinců projevem zvýšeného trávení bílkovin spolu s vyšším příjmem zeleniny. U někoho se projeví počátkem diety, u někoho přetrvává po celou dobu diety. Většinou funguje fenyklový čaj, popř. běžný prostředek proti nadýmání z lékárny.
Mírná bolest hlavy se projeví v prvních dnech nasazení diety asi u 1/3 klientů. Je způsobena detoxifikací organismu, odvodněním a často nedostatečným příjmem tekutin a soli. Zpravidla odezní po 2 dnech. Je nezbytně nutné udržovat spotřebu tekutin na min. 2,5 litrů za den, osolte si zeleninu. Během bolesti je možné použít analgetikum, na které jste zvyklí.
U každé diety existuje riziko ztráty svalové hmoty, tuky se fyziologicky bez proteinů nepálí. Při proteinové dietě je dodáváme externě, tedy riziko je minimální. Ztráta svalové hmoty je v porovnání s tuky mizivá, 2/8.
KetoFerm a Omega 3-6 podporují a zlepšují fungování ESSENS Keto.
KetoFerm je unikátní produkt dostupný pouze u ESSENS! Obsahuje směs aktivované rozpustné vlákniny a vysoce kvalitních polyfenolů. Prebiotika podporují růst laktobacilů a dlouhodobě drží střeva v té nejlepší kondici.
Omega 3-6 obsahuje AHIFLOWER® OIL, rafinovaný olej ze semen kamejky rolní, tedy rostlinné omega kyseliny, které jsou nezbytným doplňkem stravy a jejich příjem pomáhá správnému fungování organismu.
Ne, není. Těhotenství i kojení jsou důvody, proč s dietou ihned přestat či s ní vůbec nezačínat.
Platí zásada pravidelnosti. Je potřeba konzumovat jídla ESSENS Keto v intervalu 3 hodin v bdělém režimu. Pokud pracujete např. přes noc a přes den spíte. Dejte si první jídlo 1/2 hodiny po probuzení (i v noci) a následně po 3 hodinách. V době spánku (i přes den) jídlo nezařazujte.
Ano můžete. ESSENS Syrup má na detoxifikaci organismu úžasný vliv a funkci ESSENS Keto podporuje. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
ESSENS Keto můžete kombinovat s těmito výživovými produkty ESSENS: KetoFerm, Omega 3-6, Monolaurin, Lactoferrin, ESSYNBIO, CBD, Colostrum a se všemi produkty Home Pharmacy a ESSENS Colagen.
Pro vyšší příjem cukrů není vhodné kombinovat ESSENS Keto s výrobky Chill Out, Lift Up a Aloe Vera.
Diabetes jakéhokoliv stupně je kontraindikací ESSENS Keto. Výjimku by mohl stanovit pouze ošetřující lékař.
Ano, můžete pokračovat v ESSENS Detox při začátku ESSENS Keto. Nicméně ESSENS Keto má samo o sobě detoxifikační vliv na organismus. Pokud jste s ESSENS Detox ještě nezačali, nejlepší doba začít je hned po ukončení ESSENS Keto.
Bohužel není. Součástí proteinové stravy je sušené plnotučné mléko a syrovátkový proteinový koncentrát, popř. mléčný proteinový izolát a mléčný protein. Tyto i další případné alergeny najdete na webových stránkách ve složení jednotlivých produktů.
Bohužel není, ESSENS Keto obsahuje sušené plnotučné mléko a syrovátkový proteinový koncentrát, popř. mléčný proteinový izolát a mléčný protein. Slaninová kaše navíc obsahuje dehydratované sušené maso.
Existuje mnoho důkazů o tom, že omega kyseliny mají blahodárný vliv na fungování našeho těla. Nejasné je však to, zda užívání vysokých dávek specifických mastných kyselin jako třeba EPA a DHA je lepší než užívání kompletního a vyváženého doplňku omega.

Pro lidský organismus je vhodné přijímat kompletní a vyvážený poměr esenciálních omega 3,6, které si organismus adaptivně přeměňuje na pro tělo velmi zdravou zásobu pokročilých, funkčních omega kyselin ETA, EPA, DPA, DHA. K takové přeměně je nutný příjem komplexních ALA, SDA a GLA, tedy stavebních kamenů pro všechny prospěšné funkční omega 3 a 6 kyseliny. Právě ty zajistí správnou tvorbu všech funkčních omega kyselin, narozdíl od selektivního příjmu dvou specifických omega kyselin EPA a DHA.

Proto Essens omega obsahuje nejvyšší možnou kombinaci ALA, SDA A GLA, což zajistí komplexní a vyvážený omega doplněk pro správnou funkci všech prospěšných omega kyselin jako celku.
Ano, Aloe Vera + Boswellia můžete užívat i během Essens Keto.
Jídla by měla být opravdu rozložena po 3 hodinách. Pokud tedy obědváte v 16:00 večeře by měla připadnout na cca 19:00. Zvažte zda by nebylo možné si například náš Essens shake připravit dopředu. Našim klientům v nepravidelném pracovním režimu (řidiči dálkové dopravy, lékaři atd.) se osvědčilo si předem připravit nápoj Essens Keto do shakeru či PET lahve a v daný čas jej pouze vypít, což na výkon práce nemělo negativní vliv. Pokud si nemůžete nápoj připravit dopředu ani jinak zajistit jeho konzumaci, nezbyde nic jiného, než prodloužit interval na déle než 3 hodiny. Funkci diety to neovlivní, ale mohl by se v přidaném čase nad 3 hodiny objevit zvýšený pocit hladu.
Onemocnění štítné žlázy je kontraindikací ESSENS KETO. Výjimku by mohl stanovit pouze ošetřující lékař.
Ano, čaj bez cukru můžete do ESSENS KETO zařadit.
Jednorázové porušení režimu nepokazí celou dietu jako takovou. Ale v zásadě se stane to, že se ketóza přibrzdí a musí se opět 2 - 3 dny obnovovat. O zhubnutá kila nepřijdete, ale 2 - 3 dny nezhubnete tolik. Pokud výjimečně neodoláte pokušení, nepropadejte panice. Zkrátka pokračujte dál dle plánu. Mějte na paměti, že častější porušování vede ke zpomalení redukce.
Není nutné chodit do posilovny, ale v rámci zdravého životního stylu je sportovní aktivita vítána, zejména od 3. fáze ESSENS Keto i po jejím ukončení. Vhodná je například pravidelná chůze.
Tento stav můžete konzultovat s naším garantem ESSENS Keto, Jiřím Šustou, a to prostřednictvím manažera pobočky. Popř. se můžete obrátit na svého praktického lékaře.
V ESSENS Keto je povolen jakýkoliv druh chřestu.
Standardní doba trvání první fáze je 1 měsíc (stejně jako doba trvání druhé a třetí fáze). Celková doba trvání celé diety jsou tedy 3 měsíce. V odůvodněných individuálních případech (např. extrémně vysoká nadváha) a po konzultaci s lékařem je možné první fázi prodloužit na 1,5 - 2 měsíce.

Je však potřeba si uvědomit, že se následně musí adekvátně prodloužit i 2. a 3. fáze. Tedy při délce trvání první fáze 2 měsíce trvají 2. i 3. fáze také každá 2 měsíce a celková doba diety je 6 měsíců, což je dost velký prostor pro nedokončení všech fází. Není možné držet 1. fázi 2 měsíce a další fáze jen 1. měsíc, protože následně hrozí riziko jo-jo efektu. Držet 1. fázi 2 měsíce a další fáze také 2 měsíce lze po konzultaci s lékařem, ale nedoporučujeme to. Klienti mají výborné zkušenosti s prodloužením každé fáze o 1 týden. Tímto získáte 3 týdny diety navíc, a to bez konzultací a rizika, že dietu nedokončíte.
Ano, tyto kapsle můžete užívat i během ESSENS Keto.
Jídla v množství a složení, tak jak jsou sestavena, nemají jen zasytit, ale dodat tělu potřebné minerály, vitamíny a stopové prvky, udržet ketózu a ochránit svalovou hmotu. Toho pouze polovičními dávkami nelze dosáhnout. Pocit "sytosti" (ale i pocit "hladu") je u těla s nadváhou mnohdy posunut a neodráží skutečnou potřebu organismu jíst nebo nejíst. Proto vždy dodržujte předepsané dávkování, snižovat jej nelze - dieta by správně nefungovala.
Ano, zubní pastu můžete používat. Vhodné jsou například i Dentální pastilky ESSENS Aloe Vera.
ESSENS Keto je koncipována pro dospělé osoby. Užívání osobami mladšími 18 let je možné pouze po konzultaci s ošetřujícím lékařem.
Zásobníky, které jsou součástí shakeru, jsou vhodné např. na cestování. Můžete si do nich odměřit vhodné množství shaku. Můžete si pak nápoj připravit kdykoliv během dne čerstvý.
Doporučujeme odměřit si nejprve přesné množství na kuchyňské váze. Časem už však přesné množství dokážete odhadnout.
Ano, během Essens Keto můžete pít neslazené nápoje typu Coca Zero. Dejte však pozor, aby byly zcela bez sacharidů (Složení 0 % sacharidů je ideální vodítko). Během dietního režimu se tělu z principu nedostává takové spektrum chutí na jaké bylo zvyklé, proto občasnou konzumaci Cola Zero nebo podobného bezsacharidového nápoje dle chuti, můžeme jen doporučit. Pokud Vám chutná, občas se jím odměňte.
"Po ukončení dietního režimu následuje racionální strava s dostatkem pohybu. Je zjevné že v racionální stravě je mnohem vyšší příjem sacharidů než v dietním keto režimu. Optimální poměr živin ve vyvážené stravě je cca 55 % sacharidů, 25 % tuků a 20 % bílkovin, k tomuto rozložení živin byste se měli dopracovat postupně (orientačně například po 4-6 týdnech od ukončení diety) a hlavně sacharidy do běžné stravy zavádět pozvolna. Součástí zvyšování podílu sacharidů ve stravě by vždy měla být pravidelná pohybová aktivita (pohyb delší než 45 minut). Nezapomínejte na rozdělení denního jídla do 5 porcí. Pokud díky nedostatku času, stresu či nekázni dojde na stav, kdy vaše strava není zrovna ideální, zařaďte do jídelníčku místo jednoho běžného jídla jednu porci ESSENS Keto. Váš organismus to ocení a můžete to praktikovat bez omezení doby."
Produkty jsou připraveny tak, aby jedna dávka odpovídala jedné plné odměrce. Protože má každá směs rozdílnou konzistenci, jednou to odpovídá hodnotě 27 g, podruhé zase 38 g.
Při dodržování doporučeného dávkování je garantováno dostatečné množství porcí v balení.
Z dostupných informací od členů Klubu ESSENS byly tyto pokusy učiněny a byly úspěšné. Doporučujeme vyzkoušet.
Nezapomeňte, že pokud hubnete malé množství kilogramů, musí být dieta přísnější, začít 2. fází není optimální. Ve vašem případě (5kg) doporučuji začít od první fáze a držet ji pouze 2 týdny a poté přejít do 2. fáze na 2 týdny a stejně tak 3. fázi držet 2 týdny.
Orientační hodnota je maximálně 25 gramů sacharidů celkem. Sacharidy jsou obsaženy i v zelenině kterou konzumujete spolu s jídly ESSENS. Tedy v první fázi žádné další sacharidy navíc nekonzumujete.
V první fázi se držte pouze jídel Essens Keto a zeleniny, jakékoliv běžné jídlo poruší nebo zbrzdí ketózu.
Jogurt má cca 2x více sacharidů než tučný tvaroh. Ale ve výjimečných případech (max. 1x za týden), pokud jste např. nestihli koupit 150 g tvarohu, můžeme použít i 150 g jogurtu, to dietě neublíží. Je to lepší varianta než vynechat jídlo.
Jedním z hlavních úkolů ESSENS Keto je zajistit, aby byly proteiny v těle dostupné průběžně a ochraňovaly svalovou hmotu po celý denní cyklus. Rovnoměrné trávení proteinů zajišťuje jejich vyvážený mix tak, aby byly dostupné během celé ketózy. Pro perfektní fungování celého mixu využívá ESSENS Keto výhod obou typů proteinů, jak rostlinného, tak živočišného původu.
Test berte jako orientační. Slouží ke stanovení samotných ketolátek, ne celého komplexního procesu spalování tukové tkáně jako takové (i když spolu souvisí). Spíše ho používáme jako pomocný indikátor pokud dieta nějakým způsobem probíhá, jak by měla. Úbytek 8 kg je sám o sobě důkazem, že vše funguje jak má a pouze se ketolátky tolik neprojevují v moči.
Pro vyvarování se nabrání ztracené váhy je nejdůležitější dokončit všechny 3 fáze, toto je opravdu zásadní věc. A dále pak vyvarovat se způsobu života a stravy, které vedly k nabírání kilogramů.
PODMÍNKY A POUČENÍ O PRÁCI S COOKIES

Na těchto webových stránkách jsou používány cookies, které zabezpečují efektivní uživatelský zážitek a usnadňují prohlížení těchto stránek.

Více o cookies
Přijmout vše

Nezbytná cookies

Nezbytná cookies zabezpečují základní funkce webové stránky jako navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky. Webová stránky nemohou správně fungovat bez těchto cookies.


Analytická cookies

Analytická cookies jsou využívány k zaznamenání návštěvnosti webových stránek, aby provozovatel mohl lépe porozumět chování návštěvníků.


Marketingová cookies

Marketingová cookies sledují aktivitu uživatelů na webových stránkách. Účelem je zobrazit relevantní a zajímavou reklamu personalizovanou návštěvníkovi, a tím pádem efektivnější inzerci pro provozovatele a inzerenty třetích stran.


Potvrdit moje volby